زعفران ایرانی نیازمند حمایت رسانه ای

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه زعفران با کیفیت ایرانی نیازمند تبلیغات رسانه ای است، گفت: حذف صادرات فله ای زعفران و بسته بندی شکیل عواملی برای توسعه صادراتی زعفران ایرانی به شمار می آید.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره صادرات زعفران، گفت: زعفران جزو محصولاتی است که می تواند برای ما ارزآوری به همراه داشته باشند و این در حالی است که زعفران کالایی است که می تواند علاوه براینکه برای ما منجر به اقتصاد مقاومتی و لبیک گفتن به پیام مقام معظم رهبری می شود از منظر صادرات بهینه نیز می تواند مثمرثمر عمل کند؛ همچنین در راستای هزینه تولید نیز این محصول با نرخ مناسب برای ما تمام می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا علی رغم عدم استعداد تولید زعفران اما با تکنولوژی بهینه توانسته این محصول را در وضعیت مناسبی تولید کند، تصریح کرد: آمریکا با بسته بندی شکیل زعفران را وارد بازار جهانی می کند.

صادرات فله ای زعفران توجیه اقتصادی ندارد/زعفران باکیفیت ایرانی نیازمند تبلیغات رسانه ای است
وی با بیان اینکه زعفران با کیفیت ایرانی نیازمند تبلیغات رسانه ای است، گفت: صداو سیما می تواند در زمینه تبلیغات بهینه ای زعفران ایرانی در بازار جهانی نقشی منحصر به فرد ایجاد کند تا کشورهای خواهان زعفران ایرانی از شرایط بهینه تولید زعفران مرغوب ما آگاهی پیدا کنند.جعفرزاده ایمن آبادی، افزود: صادرات فله ای زعفران ما را در بازار جهانی این محصول با مشکلات عدیده ای روبرو می کند؛ بنابراین باید درگام نخست از خروج زعفران فله ای از کشور جلوگیری کرد؛ زیرا صادرات فله ای نمی تواند برای ما توجیه اقتصادی داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس، افزود: دیپلماسی و بازاریابی بین الملی نیاز امروز صادرات زعفران ایرانی است، زیرا مشتریان در بازار جهانی به دنبال کیفیت بهینه هستند و اگر مشتریان خارجی با کیفیت زعفران ایرانی آشنا شوند؛ بطور حتم این محصول را برای خرید انتخاب می کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، یادآور شد: درسال اقتصاد مقاومتی ما باید در عرصه اقتصادی به سمت فعالیت های درون و برون گرای اقتصادی حرکت کنیم؛ این امر با صادرات محصولات استراتژیک  عملیاتی می شود تا بتوانیم در زمینه صادرات محصولات غیرنفتی در عرصه بازار جهانی عملکرد موفقی را ایفا کنیم./

منبع : خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت ) – مورخ ۱۳۹۵/۰۵/۲۷