زعفران، سوغات ایران با بسته بندی با کیفیت اسپانیا!

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: بسیاری از مردم دنیا می دانند که زعفران، سوغات ایران است اما کیفیت خوب بسته بندی را اسپانیا عرضه کرده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: بسیاری از مردم دنیا می‌دانند که زعفران، سوغات ایران است اما کیفیت خوب بسته‌بندی را اسپانیا عرضه کرده است.

به گزارش ایسنا – محمد کاری در نشست خبری جشنواره ملی سوغات رضوی که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: بسته‌بندی، یک علم بین رشته‌ای است و برای مخاطبان در گروه‌های سنی مختلف باید بسته‌بندی متناسب با خودشان را طراحی کرد.

وی با بیان اینکه در این زمینه ۴۰ اثر به جشنواره ملی سوغات رضوی ارسال شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه طرح‌های خوبی را هنرمندان خوش‌ذوق کشورمان به جشنواره ارسال کردند که امیدواریم بتوانند در سطح کلان‌تر حضور یابند.

کاری یادآور شد: در حوزه سوغاتی همچون زعفران که زائران از مشهد به یادگار می‌برند، ضروری است که در قالب بسته‌بندی مخصوصی ارائه شود که با هویت ایرانی سازگار باشد، در واقع بسیاری از مردم دنیا می‌دانند که زعفران، سوغات ایران است اما کیفیت خوب بسته‌بندی را اسپانیا عرضه کرده و اولین بسته‌بندی‌ها با کیفیت مناسب توسط این کشور ارائه شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت درباره چالش‌هایی که تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع دستی‌ با آن مواجهند، تصریح کرد: فعالان این حوزه وقتی برای اولین بار کالا یا خدمتی به مردم عرضه می‌کنند، کار برایشان سخت می‌شود و با چالش اعتماد خرید برخورد می‌کنند اما به دنبال فعالیت اولین گروه، شرکت‌های مکمل ایجاد می‌شود و یک چرخه شکل می‌گیرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا – مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۲۰