“زعفران” همچنان در صدر کالاهای صادراتی خراسان رضوی است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: زعفران همچنان در صدر کالاهای صادراتی در خراسان رضوی بوده و بیشترین میزان صادرات در نیمه نخست امسال را به خود اختصاص داده است.

مسعود عاطفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: میزان صادرات زعفران در بسته‌بندی‌های بالای ۳۰ گرم در نیمه نخست امسال ۴۷ تن است که ارزش دلاری آن ۶۷ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۶۶ دلار بوده که از نظر وزن ۱۱۳ درصد و از نظر ارزش ۱۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است.

وی با اشاره به میزان صادرات انجام شده از گمرکات خراسان رضوی در نیمه نخست امسال، بیان کرد: ارزش وزنی این صادرات ۱۰۳۴ هزار تن بوده و ارزش دلاری آن ۷۶۱ میلیون دلار است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱ درصد از نظر وزنی و ۷ درصد از نظر ارزشی کاهش داشته است.

مدیرکل گمرک مشهد مقدس بیان کرد: همچنین میزان صادرات چمدانی استان در نیمه نخست امسال ۲۶ میلیون و ۵۷۳ هزار دلار از بازارچه‌های مرزی دوغارون و باجگیران بوده و در همین مدت زمان بالغ بر ۱۸۷ هزار تن کالا به ارزش ۱۶۶ میلیون دلار به خراسان رضوی وارد شده است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۳ درصد از نظر وزن و ۶ درصد از نظر ارزش کاهش داشته است.

عاطفی ادامه داد: با توجه آمار و ارقام تراز بازرگانی خراسان رضوی در نیمه نخست امسال مثبت و معادل ۵۹۵ میلیون دلار بوده است.

ناظر گمرکات خراسان رضوی افزود: افغانستان، ترکمنستان، امارات متحده عربی، عراق و تاجیکستان از جمله مقاصد عمده کالاهای صادراتی خراسان رضوی در نیمه نخست امسال بوده‌اند./

منبع : خبرگزاری تسنیم – مورخ ۱۳۹۵/۰۷/۱۹

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.