ساماندهی شرایط حضور صادرکنندگان زعفران در بازارهای جهانی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش گروه اقتصادی آنا از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت،‌ در نشست رئیس سازمان با تشکل های صادراتی زعفران مقرر شد بر اساس فهرستی که اتحادیه صادرکنندگان زعفران اعلام می نماید، لیستی از شرکت های معتبر و خوشنام دارای صلاحیت و آشنا به بازارهای جهانی معرفی گردد و این شرکت ها، جهت صادرات حرفه ای در بازارهای جهانی در اولویت خواهند بود.

برنامه ریزی برای تنوع محصول با ایجاد ارزش افزوده بیشتر و فرآوری محصولات تولید شده از زعفران و گیاهان دارویی، محور دوم مذاکرات مسئولین سازمان توسعه تجارت با نمایندگان اتحادیه ها و انجمن های تخصصی بود.

تمرکز روی بازارهای جدید همچون آمریکای لاتین، چین و هندوستان از دیگر توافقات این نشست مشترک بود.

در این نشست اتحادیه ها و انجمن های ذیربط پذیرفتند که در اولین جلسات تشکل خود در سالجاری برنامه جامع توسعه صادرات گیاهان دارویی و زعفران را نهایی کرده، بنحوی که چشم انداز تولید، صادرات، اهداف کمی و سیاست های توسعه صادرات برای اقلام مذکور تعریف شده و الزامات دسترسی به بازارهای هدف توسط دستگاه های دولتی و سایر بخش های ذیربط نیز تمهید شود.

طبق آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات زعفران در سال ۱۳۹۵، برابر ۱۸۷ تن و به ارزش ۲۶۴ میلیون دلار بوده است که با اقدامات در دست اجرا و برنامه های حمایتی و پشتیبانی از صادرات این محصول می توان میزان صادرات را به ۴۰۰ تن در سال افزایش داد. صادرات زعفران در سال گذشته و در مقایسه با سال ۱۳۹۴، از نظر وزنی و ارزش رشدی برابر ۶۵ و ۶۰ درصد داشته است./

منبع : خبرگزاری دانشگاه آزاداسلامی (آنا) – مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.