سودآوری زعفران باید افزایش یابد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس پژوهشکده زعفران تربت حیدریه: سودآوری زعفران باید افزایش یابد

 احمد احمدیان در نشستی خبری افزود: از مجموع ۵۰۰ میلیون دلار صادرات سال گذشته کشور در حوزه گیاهان دارویی، ۴۵۰ میلیون دلار آن مربوط به زعفران بوده است اما این رقم قابلیت افزایش دارد.
وی بر ضرورت پرداختن به پژوهش در این حوزه تاکید کرد و گفت: این مرکز تحقیقاتی علی رغم دولتی بودن، به انجام فعالیت های اقتصادمحور نظر دارد و جستن راهکارهایی برای تقویت اقتصاد زعفران را دنبال می کند.
وی به تشریح برنامه های هفته فرهنگی زعفران ایران در تربت حیدریه پرداخت و گفت: این هفته ۱۴ تا ۲۱ آبان به میزبانی شهرستان های تربت حیدریه و زاوه برگزار می شود و در طول این مدت تلاش داریم با انجام کارهای جدید، این محصول خاص را از ابعاد مختلف معرفی کنیم.
احمدیان با بیان اینکه عصر فردا مسابقه غذاها و دسرهای زعفرانی در تربت حیدریه برگزار می شود، افزود: شنبه هفته آینده نیز مسابقه زعفران چینی و زعفران پرکنی در روستای آبرود تربت حیدریه برگزار خواهد شد.
برگزاری مسابقه زعفران پرکنی در بازار بزرگ گل زعفران تربت حیدریه سه شنبه هفته آینده، برگزاری مسابقه نقاشی های زعفرانی و همچنین برپایی کارگاه های آموزشی آشنایی با زعفران از دیگر برنامه های هفته فرهنگی زعفران است، که وی به آن اشاره کرد.
احمدیان اظهار کرد: همچنین دوشنبه آینده (۱۷ آبان) نشستی تخصصی در اتاق بازرگانی تهران در خصوص بازار زعفران برگزار می شود و مراسم پایانی هفته فرهنگی زعفران نیز چهارشنبه آینده در تالار فرهنگیان تربت حیدریه برپا خواهد شد که در آن از برترین های عرصه زعفران در حوزه های تولید، صادرات، فناوری و نیز حامیان مالی زعفران در عرصه های مختلف تجلیل شده و نمایشگاه تخصصی در این زمینه برپا می شود./
منبع : دهقان نیوز- مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.