سود واقعی زعفران نصیب شبکه های دلالی می شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

حمید بنایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید زعفران،گفت: شبکه های دلالی با حضور در بازار زعفران نمی گذارند سود واقعی به جیب کشاورز برود و این خلاء پیامد عدم حضور بخش خصوصی پر قدرت در عرصه تولید زعفران است.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: راهکار اساسی بهبود وضعیت زعفران ایجاد سند ملی است تا بتوان با یک حرکت راهبردی بطور منظم و کاربردی تولید این محصول استراتژیک را مورد حمایت قرارداد.

بنایی افزود: قرار است دولت طرح “سند ملی زعفران” را پس از جمع بندی و اقدامات کارشناسی محور برای تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارجاع دهد و این در حالی است که درصد بالای زعفران جهان در کشور ما تولید می شود؛ بنابراین با تصویب “سند ملی زعفران” علاوه بر ایجاد اشتغال زایی می توان برای کشور نیز ارزآوری به همراه آورد.

وی ادامه داد: با تصویب سند ملی زعفران در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، حمایت همه جانبه از توسعه محصول استراتژیک همچون زعفران کلید می خورد.

نماینده مردم گناباد در مجلس افزود: توسعه صنعت بسته بندی، تقویت صنایع تبدیلی، بازاریابی اصولی، تسهیلات، فروش بهینه و حمایت از پیاز زعفران بخشی از محورهای سند ملی زعفران است و بدین معنا امیدواریم دولت یازدهم هرچه سریعتر طرح “سندملی زعفران” را برای تصویب به صحن علنی مجلس ارجاع دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، یادآورشد: عدم حضور بخش خصوصی محکم و قوی مانعی برای بهبود وضعیت بازار زعفران است؛ بنابراین سزاور نیست کشاورزی که در سرما و گرما محصول استراتژیکی همچون زعفران را تولید می کند، سود مناسبی را کسب نکند./

منبع : خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت) – مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۶

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.