سود ۸میلیارد تومانی کشت زعفران برای کشاورزان مرند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

فرماندار شهرستان ویژه مرند در این باره گفت:با توجه به نیاز آبی کم و نیز شرایط اقلیمی خاص منطقه ، زعفران یک محصول مهم و اساسی برای کشاورزان منطقه است.

داود گرشاسبی  فرماندار شهرستان ویژه مرند در این باره  گفت: با توجه به نیاز آبی کم و نیز شرایط اقلیمی خاص منطقه، زعفران یک محصول مهم و اساسی برای کشاورزان منطقه است.

داود گرشاسبی افزود: تولید متوسط زعفران در هر هکتار، نزدیک ۴ کیلو گرم می‌باشد که ۸ میلیارد تومان سود اقتصادی برای کشاورزان منطقه داشته و سالانه برای ۲۱۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

او با بیان اینکه زعفران مرند یکی از بهترین و مرغوب‌ترین زعفران‌ها در کل کشور است، گفت: پنجمین جشنواره استانی زعفران شهرستان مرند در جهت آشنایی مصرف کنندگان با زعفران این منطقه هفته گذشته در محل تفرجگاه عون بن علی تبریز برگزار شد.

فرماندار مرند گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی زعفران مرند به عنوان مرغوب‌ترین زعفران کشور و نیز ایجاد انگیزه در تولیدکنندگان زعفران در شهرستان است.

او تاکید کرد: سعی می‌کنیم با توجه به توسعه کشت زعفران در منطقه، اقداماتی را در صنایع پایین دستی و بسته بندی این محصول در شهرستان انجام دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند نیز گفت: شهرستان مرند به لحاظ استعداد‌های بالقوه از نظر کشاورزی ، محل مناسبی برای کاشت محصول ارزشمند و استراتژیک زعفران به شمار می‌آید.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان مورخ ۱۳۹۸/۰۸/۲۵

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.