سورتینگ زعفران راهی برای برندسازی طلای سرخ ایران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

صادرات زعفران ایران و سهم گیری در گستره بازار جهانی برای این محصول راهبردی ارزشمند نیازمند ایجاد زیرساختها و رعایت اصولی در تولید از جمله دسته بندی و سورتینگ زعفران است.

گرچه صدور زعفران به عنوان یکی از مهمترین صادرات غیرنفتی ایران می تواند نقشی موثر در اقتصاد کشور و محوری اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی باشد اما با وجود اینکه ایران اصلی ترین تولیدکننده زعفران در جهان است هنوز در خصوص دسته بندی یا سورتینگ، مدیریت و بازاریابی صادرات و از همه مهمتر فرآوری این محصول قیمتی در ابتدای راه قرار دارم بطوری که هم اینک ایران کمترین منفعت را از بازار جهانی زعفران با گردش چند صد هزار میلیارد دلاری آن می برد.
دسته بندی یا سورتینگ محصول نهایی زعفران می تواند حتی از زمان کشت تا برداشت، حمل و نقل، گل پاک کنی و جداسازی مورد توجه و در دستور کار قرار گیرد. با توجه به اینکه ایران بهترین و مرغوبترین زعفران دنیا را تولید می کند، عرضه این محصول کشورمان به بازار جهانی با در نظر گرفتن اصول بسته بندی مشتری پسند تحولی عظیم را در این حوزه رقم خواهد زد.
دسته بندی
طلای سرخ را می توان از جهات مختلف دسته بندی کرد که این دسته بندی ها می تواند صرفا فیزیکی و معطوف به فرم و شکل باشد و همچنین می تواند محتوایی و با نظر به کیفیت زعفران باشد.
در اسپانیا زعفران را با معیار منطقه  کشت دسته بندی می کنند و اگر دسته بندی براساس منطقه  کشت نباشد با توجه به طول و یا ضخامت کلاله و خامه درجه بندی می شود. در کشور هندوستان هم زعفران براساس خالص بودن کلاله، کیفیت کلاله و یا همراه بودن کلاله و خامه درجه بندی می شود.
در انگلستان نیز زعفران را براساس خصوصیاتی همچون رنگ، عطر و طعم طبقه بندی می کنند بنابراین طبقه بندی و دسته بندی از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع:خبرگزاری ایرنا مورخ۱۳۹۸/۰۸/۲۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.