تلاش برای صادرات محصول زعفران با برند ایران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در تلاش هستیم محصول زعفران با نام تجاری خود ایران بسته بندی و به کشورهای مختلف صادر شود.
به گزارش ایسنا – منطقه خراسان، علی ربیعی در حاشیه سفر خود به دو شهرستان تربت حیدریه و زاوه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت زعفران این دو شهرستان گفت: اکنون در زمینه زعفران به دنبال برند سازی هستیم.
وی با بیان اینکه به رغم اینکه زعفران ایران به نام کشور اسپانیا صادر می شود اما در تلاش هستیم این محصول با نام تجاری خود ایران بسته بندی و به کشورهای مختلف صادر شود، افزود: این کار اکنون در خراسان رضوی و جنوبی آغاز شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به اهمیت صنایع جانبی و به خصوص بسته بندی محصول زعفران اشاره کرد و گفت: برای مشخص شدن نوع بسته بندی از کارشناسان بین المللی استفاده شده است.
وی با اشاره به اینکه برای استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت محصول زعفران از کارشناسان خبره استفاده شده است، بیان کرد: تلاش می کنیم خود ایرانی ها به به بازار جهانی اتصال پیدا کنند.
ربیعی با اظهار تاسف از اینکه تجار سنتی ایران در زمینه زعفران نتوانستند به بازارهای جدید دنیا اتصال پیدا کنند و بیشتر به همان روش فله ای عمل می کردند، گفت: یکی از برنامه توسعه اشتغال در استان خراسان در زمینه زعفران است.
وی با بیان اینکه آمادگی داریم در زمینه های بسته بندی و قبل از کشت تسهیلات مورد نیاز را تامین کنیم، ادامه داد: در سال ۹۶ و ۹۷ تسهیلات ارزان قیمت را برای روستایی و شهرهای زیر ده هزار نفر اگر تعاونی باشند تا ۲۰۰ میلیون تومان در غیر این صورت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام در اختیار قرار دهیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه برش های اشتغال استان خراسان مشخص شده است، عنوان کرد: فکر می کنیم در سال ۹۷ آثار بیشتری از اقداماتی که انجام می دهیم هویدا شود.
منبع : خبرگزاری ایسنا – مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۱۴
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.