صادرات ۱۳۰ تن زعفران در سال ۹۴

عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه احتمالا قیمت این محصول بعد از ماه مبارک رمضان منطقی خواهد شد، گفت: در سال ۹۴ بیش از ۱۳۰ تن طلای سرخ از کشور صادر شده است.

علی حسینی درباره وضعیت صادرات زعفران از کشور اظهارداشت: در حال حاضر خریداران طلای سرخ در خرید آن احتیاط می‌کنند، چراکه می‌دانند قیمت‌های فعلی کاذب است و قطعا افت خواهد کرد بنابراین فقط به اندازه نیازشان خرید می‌کنند.
وی با بیان اینکه آمار صادرات این محصول توسط گمرک اعلام می‌شود، گفت: هنوز آمار صادرات زعفران در سال ۹۵ اعلام نشده است.
عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه اواسط خردادماه آمار ۳ ماهه صادرات طلای سرخ در سال ۹۵ اعلام خواهد شد، اعلام کرد: براساس آمار گمرک، در سال ۹۴ بیش از ۱۳۰ تن زعفران از کشور صادر شده است.
وی درباره بازار این محصول گفت: قیمت زعفران فعلا به ثبات رسیده است و پیش بینی می‌شود این روند تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه داشته باشد.
حسینی با بیان اینکه به احتمال زیاد بعد از ماه مبارک رمضان قیمت زعفران افت خواهد کرد، ادامه داد: آن زمان، انبوه زعفرانی که توسط فرصت طلبان ذخیره شده وارد بازار خواهد شد، چراکه افراد سودجو از گران شدن محصول ناامید شده‌اند و چاره‌ای جز عرضه آن ندارند.
وی، قیمت واقعی و منطقی زعفران  را بسته به کیفیت آن بین ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عنوان و اضافه کرد: الان قیمت این محصول بین ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا حدود ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.
عضو شورای ملی زعفران تاکید کرد: قیمت‌های مذکور غیرمنطقی و کاذب است که سودجویان آن را ایجاد کرده‌اند. ‌/
منبع : خبرگزاری مهر- مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۲۰