صادرات ۶۰ تن زعفران در ۷ ماهه سال

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش صبحانه، صادرات زعفران طی ۷ ماهه سال ۱۳۹۵ از نظر ارزش ۸۷ میلیون دلار و به لحاظ وزنی ۶۰ تن بوده است.

براساس این گزارش در مجموع صادرات زعفران از لحاظ ارزشی ۲ درصد و از لحاظ وزنی ۵ درصد نسبت به ۷ ماهه سال ۱۳۹۴ افزایش داشته است.

عمده بازارهای هدف صادرات این محصول امارات، اسپانیا، چین، هنگ‌کنگ و افغانستان است.

این گزارش می‌افزاید: در ۷ ماهه اول سال ۹۵ ارزش زعفران صادراتی به امارات ۳۲ میلیون دلار بوده که در مقایسه با ارزش صادرات در مدت مشابه سال گذشته ۴/۶ درصد رشد داشته است.

همچنین ارزش صادرات زعفران به اسپانیا در ۷ ماهه سال ۱۳۹۵، ۱۸ میلیون دلار و در ۷ ماهه سال ۹۴ معادل ۱۷/۵ میلیون دلار بوده است که میزان صادرات در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲/۹ درصد رشد داشته است.

براساس این گزارش ارزش صادرات در ۷ ماهه سال ۱۳۹۵ معادل ۸/۶ میلیون دلار و ارزش صادرات این کالا در مدت مشابه سال گذشته ۷/۸ میلیون دلار بوده که رشد ۱۰/۳ درصدی را نشان می‌دهد.

ارزش صادرات به هنگ‌کنگ در ۷ ماهه ابتدای امسال ۶ میلیون دلار و در ۷ ماهه ابتدای سال گذشته ۱/۴ میلیون دلار بوده که این ارقام نشان می‌دهد صادرات زعفران به این کشور رشد ۴۷ درصدی داشته است.

این گزارش می‌افزاید: همچنین ارزش صادرات زعفران به افغانستان در ۷ ماهه ابتدای امسال ۵ میلیارد دلار و در ۷ ماهه سال گذشته ۳/۴ میلیون دلار بوده است که صادرات به این کشور هم رشد ۴۷/۱ درصدی داشته است.

دفتر توسعه صادرات کالای سازمان توسعه تجارت کاهش و یا حذف تعرفه ورود زعفران ایران به کشورهای هدف از جمله هند و چین و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاری در راستای ایجاد و توسعه خطوط سورت و بسته‌بندی صادراتی در مناطق تولید محصول را راهکار توسعه صادرات این محصول عنوان کرده است.

همچنین این دفتر، تخصصی شدن صادرات این محصول مبتنی بر سرمایه‌گذاری تدارک محصول صادراتی در قالب واحدهای صنعتی دارای خطوط سورت، فرآوری و بسته‌بندی محصول را راهکار دیگری جهت توسعه صادرات می‌داند./

منبع : پایگاه خبری صبحانه با خبر – مورخ  ۱۳۹۵/۰۹/۰۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.