۹۵ درصد تولیدات زعفران به صورت فله صادرات می‌شود/ گردش مالی ۴۰۰ میلیون دلاری زعفران برای ایران

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: گردش مالی زعفران در کشور حداکثر ۴۰۰ میلیون دلار بوده که این عدد در دنیا به هشت میلیون دلار می رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، میزگرد تخصصی بررسی بازار زعفران ایران با حضور امیر مسعود پژمان پور، رئیس اتحادیه تعاونی روستایی خراسان رضوی، اکبر میرزاپور، مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران، غلامرضا کریمی، تولید کننده زعفران و حسین زینلی، مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی و جمعی دیگر از فعالین در حوزه زعفران چهارشنبه شب در سالن همایش نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد.

در این مراسم مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: به دنبال توسعه کمی زعفران نیستیم بلکه کیفیت زعفران از کمیت آن مهمتر است، البته گیاهان دارویی همچون زعفران در حال گسترش بوده و برای افزایش این گسترش باید دانش و فناوری در تولید به روز شود.

حسین زینلی بیان کرد: گردش مالی زعفران در کشور ۴۰۰ میلیون دلار است که ۳۵۰ میلیون دلار در خارج از کشور و ۵۰ میلیون دلار در داخل بوده این در حالی است که گردش مالی در دنیا برابر ۸ میلیون دلار است، با توجه به این که ایران بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیا محسوب میشود کشورهای اروپایی ما را به عنوان اصلی ترین تولید کننده نمی شناسند و بیشتر اسپانیا مورد توجه است.

وی بیان اینکه خراسان رضوی قطب زعفران در کشور است، متذکر شد: کشاورزان نگران تولید زعفران هستند و تقویت و حمایت از بخش خصوصی باید با استفاده از دانش های امروز توسط دولت صورت گیرد.

مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: ضاعقه بین المللی دنیا به سمت زعفران جذب شده و زعفران به صورت استاندارد به دنیا عرضه می‌شود اما وضعیت صادرات زعفران بسیار نگران‌کننده است چرا که ۹۰ تا ۹۵ درصد زعفران ایران به صورت فله به کشورهای دیگر صادر شده و تنها ۵ درصد به صورت بسته‌بندی آن هم با بسته های یک گرمی صادرات می شود.

زینلی با اشاره به اینکه متاسفانه در تولید فرآورده‌های زعفرانی ضعیف عمل کرده ایم، خاطر نشان کرد: وظیفه دولت رشد دادن بخش خصوصی بدون هیچ چشم‌داشتی است و ۵۰ تا ۵۵ درصد گیاهان دارویی کشور در خراسان رضوی تولید می شود.

وی بر اهمیت محصولات زعفران در اقتصاد کشور تاکید کرد و ادامه داد: لازم است در کشور سازمانی جهت تزریق دانش های نوین در خصوص بحث تولید زعفران ایجاد شود.

در ادامه این میزگرد تخصصی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی با ۸۶ هزار هکتار زمین حدود ۳۰۰ تا ۳۱۰ تن زعفران برداشت می کند و با توجه به کم آبی برخی از کشاورزان دیگر به سمت تولید و کشت زعفران رو می آورند.

سید هاشمی نقیبی افزود: سالانه در استان حدود دو هزار تا دو هزار ۵۰۰ هکتار به بستر زمین زیر کشت گیاه زعفران افزوده می شود این در حالیست که تولیدات زعفرانی کفاف مصرف داخلی و خارجی را می دهد و میانگین مزارع خراسان رضوی در هر هزار متر از سه تا سه کیلو و ۵۰۰ کیلوگرم زعفران می دهد.

وی با اشاره به اینکه هر خاکی برای کشت گل زعفران مناسب نیست، یادآور شد: در تلاشیم تا کشاورزان بتوانند محصولات خود را هم از لحاظ کیفی و هم کمی بهتر کنند.

در ادامه این میزگرد تخصصی مدیر عامل اتحادیه تعاونی های روستایی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بالاترین تولیدات در خصوص محصول زعفران در ایران به خصوص در خراسان رضوی انجام می‌شود، گفت: مشکلاتی در این بخش وجود دارد از جمله نوسانات بازار، نگهداری تولید و مشکلات امنیتی که امیدواریم مشکلات در جلساتی که مطرح شده نیز حل شود.

امیر مسعود پژمان‌پور افزود: زعفران باید استاندار دسازی شود و تا این امر انجام نشود نمی‌توانیم جایگاه خود را در بازار پیدا کنیم و استاندارد سازی تنها به کمک بورس کالا عملی می‌شود.

در ادامه غلامرضا کریمی، یک تولیدکننده محصولات زعفران با بیان اینکه در بورس کالا عرضه و تقاضا مشخص و قیمت کالا کشف می شود، افزود: استاندارد سازی در مرحله تولید باید انجام شود و در زنجیره تولید تا مصرف باید شفاف‌ سازی صورت گیرد تا دست دلالان از سود بردن از کشاورزان کوتاه شود.

منبع : خبرگزاری فارس – مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۷