صدای شکست حباب دو میلیونی زعفران نزدیک است

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو باخبرنگارباشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص بازار زعفران اظهار داشت: در حال حاضر دلالان با پول‌های سرگردان اقدام به خرید زعفران کردند و حال با احتکار در انبارها و افزایش دو میلیون تومانی قیمت زعفران نسبت به زمان تولید بازار متشنج کردند.
وی افزود: افرادی که موجب نوسان قیمت در بازار زعفران می‌شوند تنها یک عده فرصت طلب هستند که پولشان را به اشتباه در زعفران سرمایه گذاری کردند.
حسینی در ادامه بیان کرد: امسال تولید زعفران در کشور دو برابر ظرفیت صادراتی بوده و از طرفی با توجه به اینکه مصرف زعفران در دنیا محدود است باید گفت که افزایش قیمت از سوی دلالان با رفع تحریم‌ها و باز شدن درهای تجارت به ضرر تولیدی ملی است.
عضو شورای ملی زعفران یاد آور شد: در واقع ورود دلالان به بازار زعفران نه تنها منجر به افزایش حباب گونه قیمت‌ها می‌شود بلکه موجب کاهش صادرات محصول هم خواهد شد.
وی گفت: اکنون صدای شکستن حباب کاذب قیمت‌ها به گوش می‌رسد و امیدواریم با شکستن حباب زعفران هرچه زودتر دلالان این بازار به اشتباه خود پی ببرند.
حسینی تصریح کرد: بنابراین باید با اطلاع رسانی و آمار صحیح تولید و سطح زیر کشت به مردم و مدیریت بازار زعفران جلوی افزایش حباب گونه قیمت‌ها و جولان دلالان را بگیریم./
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – مورخ ۱۳۹۴/۱۰/۳۰
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *