عرضه زعفران به میزان نیاز مصرف کننده انجام می شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نائب رئیس شورای ملی زعفران گفت: قیمت زعفران در حال حاضر بین چهار و میلیون و ۸۰۰ تا پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که به اندازه نیاز مصرف کننده در بازار عرضه می شود.

غلامرضا میری صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حدود پنج روز از برداشت زعفران می گذرد و علاوه بر عرضه در بازار، این محصول صادر نیز شده است و به ۴۷ کشور و پنج قاره صادرات زعفران داریم.

وی در خصوص قیمت زعفران افزود: قیمت زعفران جدید عرضه شده در بازار از چهار و میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

نائب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به مشکلات این حوزه گفت: مشکلات صادرات به همان قوت قبل باقی است و علاوه بر آن با کمبود نیروی متخصص و باتجربه مواجه هستیم که در صورت وجود دستگاه برداشت زعفران مشکلات کشاورز تا ۸۰ درصد کاهش می یابد و قیمت تمام شده زعفران تا یک میلیون تومان ارزانتر می شود و کیفیت محصول نیز افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: برداشت زعفران توسط نیروی انسانی آلودگی هایی را به وجود می آورد که با استفاده از این دستگاه این مشکل نیز حل می شود.

میری با اشاره به اینکه تا پایان تیر ماه حدود ۷۵ تن صادرات زعفران صورت گرفته ابراز کرد: از تیر ماه به بعد گمرک آماری در این خصوص به ما نداده است و دلیل این عدم اطلاع رسانی را نمی دانیم و به ما می گویند سامانه آمار دهی دچار مشکل است.

منبع : خبرگزاری مهر- مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۴

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.