یک مسئول: عرضه زعفران در بورس موجب حذف دلالان می شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: عرضه زعفران در بورس باعث حذف دلالان از این عرصه و سود بیشتر زعفرانکاران از محل فروش محصول می شود.

شکوه میرشاهی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا قیمت کنونی خرید هر کیلوگرم زعفران را از کشاورز در بازار ۸۰ میلیون ریال ذکر و بیان کرد: این در حالی است که در صورت عرضه زعفران در بورس هر کیلوگرم محصول با نرخ ۱۱۰ میلیون ریال به فروش می رسد و این سود بطور خالص در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
وی ادامه داد: در همین چارچوب کشاورزان خراسانی تشویق به فروش محصول زعفران خود در بورس شده اند و این مهم در فصل زراعی جاری مورد استقبال آنها قرار گرفته است. 
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی همچنین شفافیت قیمت ها و معامله در فضای مطمئن را از دیگر مزایای بورس توصیف و بیان کرد: با این تفاصیل عرضه کالا و انرژی از طریق بورس منجر به حذف دلالان شده و تولیدکننده نفع بیشتری از زحمات خود می برد. 
وی گفت: اگر مردم نسبت به منافع بورس آگاه باشند به جای سپرده گذاری و سرمایه گذاری در بخش های نامطمئن می توانند سرمایه های خرد خود را وارد بورس کرده و از سود آن منتفع شوند.
میرشاهی افزود: در همین راستا ‘سومین نمایشگاه تخصصی بورس، بانک، بیمه و رفتارهای اقتصادی’ طی روزهای ۱۶ تا ۱۹ بهمن ماه آتی با مشارکت شرکت های بیمه، سازمان اوراق بورس بهادار و بانک ها در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود. در این چارچوب کارگاه های مختلف برای اصناف، فعالان اقتصادی و علاقه مندان به سرمایه گذاری در بورس برپا خواهد شد تا عموم مردم با نحوه سرمایه گذاری، مزایا و نقش بورس در اقتصاد بیشتر آشنا شوند. 
بنا بر اعلام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی امسال ۳۱۰ تن محصول از سطح ۸۶ هزار و ۴۰۰ هکتار مزارع زعفران این استان برداشت شد.

منبع : خبرگزاری ایرنا – مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۲۵

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.