عرضه زعفران در بورس کالا کارساز نیست

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی، ثبات و آرامش نسبی بر بازار حاکم است، اظهار داشت:در حال حاضر حداقل قیمت هر کیلو طلای سرخ ۴ میلیون و ۶۰۰ و حداکثر ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است که نسبت به یک ماه اخیر ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.
وی در پاسخ به این سوال که زعفران با حباب کاذب قیمت روبرو است، افزود: در شرایط کنونی قیمت ها در حد معقولی است که به نظر می رسد در صورت نبود خریدار احتمال کاهش مجدد ۳۰۰ هزار تومانی قیمت وجود دارد.
حسینی با اشاره به وضعیت عرضه زعفران در بورس کالا گفت: عرضه زعفران در بورس کالا شامل کشاورزان خرده مالک نمی شود و تنها  به سبب بورس بازی این بازار عرضه از سوی دلالان و تجار صورت می گیرد که به سبب احتمال بروز شوک به بازار نمی توان آینده ای روشنی برای بازار طلای سرخ ایرانی متصور شد.
به گفته وی اگر هدف از عرضه زعفران در بورس کالا کمک به کشاورزان باشد، بدیهی است که راه اندازی بورس زعفران می تواند کارساز باشد.
عضو شورای ملی زعفران درخصوص وضعیت تولید زعفران بیان کرد: با وجود آنکه دو هفته پس از فصل برداشت ، از سوی وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی امر باید آمار دقیق تولید دراختیار تولیدکنندگان و تجار قرار گیرد اما باید گفت که علی رغم گذشت چند ماه از فصل تولید آمارهای متناقضی به گوش می رسد.
وی روند صادرات زعفران نسبت به ماه های اخیر را کند دانست و تصریح کرد: در حال حاضر به سبب نوسانات نرخ ارز و آنکه خریداران خارجی عمده خرید خود را در ابتدای فصل انجام دادند با کاهش روبرو شده است./
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.