عملکرد نامناسب ایران در حفظ ذخایر ژنتیکی زعفران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری میزان، علی ابراهیمی درباره وضعیت تولید زعفران در کشور، گفت: برای حفظ ذخایر ژنتیکی محصولی همچون زعفران به نحو مطلوب عمل نکردیم زیرا پیاز زعفران ایرانی به روش های مختلف قاچاق، از کشور خارج شده است که این امر بطور حتم توسعه زعفران را با مشکلات عدیده ای روبرو می کند.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: محصول زعفران بر طبق زنجیره تولید قابل رصد و فرآوری نیست تا در شرایط اصولی در بازار عرضه شود و این درحالی است که محصول استراتژیک زعفران با شرکت های مختلف در بازار صادراتی باکیفیت های متفاوت توزیع می شود که این امر نمی تواند برای کیفیت زعفران امری مناسب تلقی می شود.
وی با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی بویژه زعفران نیازمند نظارت ویژه و کاربردی است، تصریح کرد: از خروج محصولات بی کیفیت کشاورزی باید از کشور جلوگیری شود؛زیرا این امر اعتبار تولیدات ایرانی را به زیرسوال می برد.
 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ادعای ما در زمینه تولید بهترین زعفران واقعیت دارد، یادآورشد: شرایط اقیلمی، آب و خاک ما در شمال شرقی کشور و دیگر مناطق کشور برای تولید طلای سرخ بسیار مستعد است./
منبع : خبرگزاری میزان – ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.