فراهم کردن زیرساخت های تولید زعفران و زرشک در خراسان جنوبی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش ایران اکونومیست؛ سید جواد زمانی در سفر به استان خراسان جنوبی و بازدید از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران این استان بیان کرد: خراسان جنوبی با توجه به موقعیت جغرافیایی خود توان سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی را ندارد.

وی با اشاره به محصولات استراتژیک خراسان جنوبی بیان کرد: باید به سمت فراهم کردن زیرساخت های تولید زعفران و زرشک در استان برویم چرا که نیازمند آب زیادی نیست.

زمانی خراسان جنوبی را به لحاظ معدنی و صنعتی استانی مناسب دانست و گفت: باید با توجه به هم‌مرز بودن خراسان جنوبی با افغانستان، توانمندی‌های آن را تقویت کنیم.

وی با اشاره به زعفران خراسان جنوبی بیان کرد: باید به سمت استفاده‌های مدرن این محصول پیش برویم.

معاون امور استان‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار کرد: همچنین باید کیفیت زعفران خراسان جنوبی را معرفی کرده و بسته‌بندی‌های آن را دنیا پسند کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای دیگر به سمت تولید زعفران روی آورده و اگر در این زمینه تلاش نکنیم، آینده خوبی پیش روی این محصول نخواهد بود.

ایجاد بانک اطلاعاتی توانمندی‌های خراسان جنوبی

سید جواد زمانی از ایجاد بانک اطلاعاتی توانمندی‌های خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این بانک را در اختیار هیات‌های خارجی قرار می‌دهیم تا با ظرفیت‌های استان آشنا شوند.

وی ادامه داد: اتاق ایران تلاش می‌کند که همواره توانمندی‌های صنعتی، معدنی  و کشاورزی استان‌ها را به سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی معرفی کند.

وی اتاق بازرگانی را مشاور سه قوه دانست و افزود: این مشاوره‌ها در راستای افزایش صادرات انجام می‌شود.

رانت‌های دولتی پیش پای فعالان اقتصادی

سید جواد زمانی با اشاره به موانع پیش پای فعالان اقتصادی بیان کرد: وجود رانت‌های دولتی در سراسر ایران باعث می‌شود که فعالان اقتصادی به اهداف خود نرسند.

وی رقابت بین دستگاه‌های دولتی و خصوصی را یکی از این رانت‌ها دانست و افزود: نرخ بالای سود تسهیلات یکی دیگر از رانت‌های دولتی است.

معاون امور استان‌های اتاق ایران، اختلاف بین ارز آزاد و دولتی و بروکراسی‌های اداری را از دیگر رانت‌های دولتی و موانع پیش پای تولیدکننده‌ها دانست.

زمانی با ابراز خرسندی از فعالیت‌های اتاق بیرجند، بیان کرد: این اتاق با سن ۱۰ ساله خود اقدامات، نظرات و فعالیت‌های خوبی انجام داده است.

وی با اشاره به صدور کارت بازرگانی بیان کرد: رانت‌های موجود در بخش دولتی انگیزه برای اخذ کارت بازرگانی را گرفته است./

منبع : پایگاه خبری ایران اکونومیست – مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.