۴۰ تن زعفران در بورس کالای کشاورزی فروش رفت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: ۴۰ تن زعفران خریداری شده توسط شبکه تعاونی روستایی به صورت توافقی حمایتی از کشاورزان این استان، در بورس کالاهای کشاورزی به فروش رفت.

مهندس محسن اسفندیاری روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۴۰ تن زعفران خریداری و در بورس کالاهای کشاورزی خراسان رضوی فروخته شده است. پارسال در قالب خرید حمایتی زعفران ۶۴ تن محصول تولیدی از کشاورزان این استان خریداری شده بود.
وی با امتناع از اعلام ارزش زعفران فروخته شده در بورس به دلیل تبعات آن در بازار، ادامه داد: فروش زعفران در بورس در چهار بخش شامل زعفران ممتاز رشته ای بریده (نگین)، زعفران رشته ای بریده ممتاز (سرگل یا سرقلم)، زعفران رشته ای درجه یک (پوشال مرغوب) و زعفران رشته ای درجه دو (پوشال معمولی) صورت می گیرد.

وی افزود:بیش از ۵۰ درصد از زعفران خریداری شده توسط شبکه تعاونی روستایی به صورت توافقی حمایتی از کشاورزان زعفران کار در بورس کالای کشاورزی فروخته شد
مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی یکی از اقدامات خوب دولت و سازمان مرکزی تعاون روستایی را حضور در بازار خرید محصولات کشاورزی به صورت توافقی ذکر و بیان کرد: ایجاد تعادل نسبی در بازار، امنیت خاطر زعفرانکاران از فروش مطلوب محصول تولیدی و کمرنگ شدن تاثیر فعالیت واسطه ها در بازار زعفران از آثار مثبت ورود دولت به خرید این محصول است.
وی گفت: بر این اساس حضور سازمان تعاون روستایی در تنظیم قیمت محصولات کشاورزی بسیار حیاتی و موثر است.
اسفندیاری افزود: بر اساس پیش بینی، امسال نزدیک به ۴۰۰ تن زعفران از مزارع سطح کشور برداشت می شود که سهم عمده آن متعلق به خراسان رضوی است.
پاییز پارسال ۲۸۰ تن محصول از ۸۴ هزار هکتار کشتزارهای زعفران خراسان رضوی برداشت شد. این میزان در سال پیشتر ۲۵۶ تن بود. فعالیت در حوزه تولید زعفران در خراسان رضوی برای ۱۳۱ هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

منبع : خبرگزاری ایرنا – مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۱۰

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.