فقدان برندینگ معتبر مهمترین آفت زعفران کشور است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگترین آفت صنعت زعفران کشور نداشتن برندهای معتبر است که بر صادرات این محصول تاثیر گذاشته است.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سبزوار اظهار داشت: در سال‌های اخیر بازرگانان برخی کشورهای منطقه محصول زعفران نامرغوب خود را با زعفران با کیفیت ایرانی مخلوط و با نشانک زعفران ایران به سایر کشورها صادر می‌کنند.

وی ادامه داد: این اقدام سبب بدنامی محصول زعفران ایرانی در بین کشورهای جهان می‌شود که می‌توان با ایجاد سازمان ملی زعفران و تدوین بسته‌های حمایتی راه سوء استفاده از نام زعفران ایرانی را سد کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی بزرگترین آفت صنعت زعفران کشور را نداشتن نشانک‌های معتبر دانست و گفت: تولیدکنندگان و صادرکنندگان زعفران هم می‌توانند با ایجاد کنسرسیوم و طراحی برندهای معتبر جلوی سوء استفاده بازرگانان سایر کشورها را بگیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تشکیل کنسرسیوم توسط تولید کنندگان و صادرکنندگان زعفران سبب ایجاد رغبت و اعتماد در بازرگانان کشورهای خارجی برای ورود به بازار خرید این محصول می‌شود.

وی عنوان کرد: طراحی نامناسب در بسته بندی‌های محصول زعفران از دیگر مشکلات این صنعت است که باید مورد توجه تولیدکنندگان و صادر کنندگان باشد.

سبحانی فر ادامه داد: بسته بندی محصول زعفران صادراتی باید از کیفیت و طراحی مناسبی برخوردار باشد تا مورد اقبال بازرگانان و خریداران سایر کشورها قرار گیرد.

وی عنوان کرد: بزرگترین آفت صنعت زعفران کشور نداشتن برندهای معتبر است که بر صادرات این محصول تاثیر گذاشته است.

سبحانی فر افزود: زعفران استان خراسان رضوی در بین سایر محصولات تولید شده در کشور از کیفیت بالایی برخوردار است که و مسئولان استان با آماده کردن شرایط می‌توانند زمینه صادرات این محصول به کشورهای آسیایه میانه را فراهم کنند./

منبع: خبرگزاری تسنیم – مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۷

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.