قاچاق زعفران در پی مصوبه جدید دولت!/ وضعیت بحرانی صادرات طلای سرخ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نایب رییس شورای ملی زعفران گفت: قیمت هر کیلوگرم زعفران از ۳ میلیون ۴۰۰ تومان تا ۵ میلیون ۶۰۰ هزار تومان است. 
نایب رییس شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج با بیان اینکه پس از نوسانات بازار ارز وضعیت صادرات زعفران ایران دچار مشکلات جدی شده است گفت:متاسفانه با مصوبه دولت و دلار ۴۲۰۰ تومانی آینده روشنی برای صادرات طلای سرخ از کشورمتصور نیستیم.
غلامرضا میری با اشاره به اینکه تعرفه های تمامی پایانه های گمرکی بالا تر از معامله ما با خریداران خارجی زعفران است تصریح کرد: بسیاری از زعفران کاران با این شرایط به سمت قاچاق می روند، که در پی این اتفاق هم ضربه به کیفیت زعفران ایرانی می خورد هم زعفران کاران ما دیگر شفاف کار نمی کنند.
وی با بیان اینکه باید بخشنامه ابلاغی دولت اصلاح شود خاطر نشان کرد:متاسفانه صادرات زعفران با تعرفه های ابلاغی نداریم و اگر هم باشد سفارشی بوده که قبلا گرفته شده است. نایب رییس شورای ملی زعفران به ثبات قیمت در زعفران پرداخت و گفت: قیمت هر کیلوگرم زعفران از ۳ میلیون ۴۰۰ تومان تا ۵ میلیون ۶۰۰ هزار تومان است.
به گزارش فصل تجارت ، در پی نوسانات بازار ارز طی یک ماه گذشته معاون اول رئیس‌جمهوری نرخ دلار را برای تمام فعالان اقتصادی ۴۲۰۰ تومان اعلام کرد وعرضه بالاتر از این نرخ را مشمول قاچاق دانست.

منبع : خبرگزاری فصل تجارت – مورخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.