قیمت زعفران در شب عید نوسان ندارد

عضو شورای ملی زعفران گفت: با توجه به افزایش عرضه زعفران در بازار شب عید پیش بینی می شود که نوسان خاصی در بازار نداشته باشیم.

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،از ثبات نرخ طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و حداکثر ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

وی افزود: با توجه به آنکه کشاورزان برای تامین نیاز مالی شب عید خود اقدام به عرضه محصول در بازار می‌کنند، بنابراین با افزایش عرضه پیش بینی می شود که نوسان خاصی در بازار نداشته باشیم.

حسینی با انتقاد از حجم بالای زعفران خریداری شده توسط سازمان تعاون روستایی بیان کرد: با وجود عرضه محصول در بورس کالا، اما خریداری وجود ندارد. انتظار می رود افرادی که نسبت به مسائل اقتصادی آگاه هستند، بازنگری در این سیاست ها انجام دهند.

وی در بخش دیگر سخنان خود از عادی بودن روند صادرات طلای سرخ خبر داد و گفت: اگر چه میزان صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل با روند افزایشی روبرو بوده است اما آمار دقیق آن را در پایان سال باید اعلام کرد.

عضو شورای ملی زعفران تصریح کرد: با توجه به آنکه بر هم زدن سیاست خرید و صادرات کالا به نفع تولید داخل نیست و آینده محصول زعفران را بر هم می زند؛ بنابراین مسئولان باید دقت بیشتری بر این مسائل داشته باشند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۱۵