ماجرای واردات زعفران تقلبی به مشهد چیست؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پلیس فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با نفوذ در مافیای واردات زعفران‌های تقلبی به کشور، اعضای این باند گسترده در شهرهای مهم کشور را با صدور دستورات ویژه قضایی به دام انداخت.

پلیس فرودگاه بین‌ المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با نفوذ در مافیای واردات زعفران‌های تقلبی به کشور، در حالی اعضای این باند گسترده در شهرهای مهم کشور را با صدور دستورات ویژه قضایی به دام انداخت که بررسی‌های مقدماتی از نقل و انتقال ۶۵۶ کیلوگرم زعفران تقلبی به پایتخت و دیگر شهرهای ایران حکایت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی معاون دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: از آن جایی که واردات زعفران‌های تقلبی از خارج کشور، امنیت غذایی مردم را به مخاطره می‌انداخت و ضربه‌ای به نظام اقتصادی کشور می‌زد، بنابراین این پرونده در شعبه ۴۰۱ دادسرای مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت و رصدهای اطلاعاتی ادامه یافت تا این که مشخص شد اعضای این باند مافیایی، زعفران‌های تقلبی را از دو کشور خارجی و از طریق خلیج فارس وارد کشور می‌کنند و سپس با بسته‌های پستی و از طریق حمل و نقل هوایی در دیگر شهرهای مهم کشور به فروش می‌رسانند.

وی ادامه داد: پیگیری اولین سرنخ‌ها را از بخش باربری فرودگاه مشهد آغاز کردیم تا این که در انبار یکی از شرکت‌های باربری ۱۰ کیلوگرم زعفران تقلبی در حالی کشف شد که قرار بود در مشهد به یکی از خریداران اصلی زعفران تحویل داده شود.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی افزود: با دستگیری «م-ر» و اعترافات وی در مراحل بازجویی، این ماجرا شکل گسترده تری به خود گرفت و مشخص شد که اعضای این باند در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، قشم، عسلویه به صورت یک شبکه مافیایی عمل می‌کنند، در نهایت کارآگاهان با همکاری عامل دستگیر شده این شبکه موفق شدند وی را به فرودگاه بکشانند و بدین ترتیب با دستگیری عضو دیگر این شبکه، مقدار ۱۱ کیلوگرم زعفران تقلبی دیگر از صندوق عقب خودروی وی کشف شد.

گفتنی است: برخی از رستوران‌ها و کارخانجات، خریداران اصلی زعفران‌های تقلبی به قیمت‌های بسیار پایینی هستند چرا که این زعفران‌های تقلبی با قیمت ۷۰۰ هزار تومان وارد کشور می‌شود و در نهایت به بهای یک میلیون و پانصد هزار تومان به فروش می‌رسد.

این زعفران‌ها که ریشه الیاف و پلاستیک هستند با مواد شیمیایی رنگ آمیزی می‌شوند.

منبع : خبر آنلاین – مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.