برای دومین روز متوالی؛ حجم معاملات آتی زعفران از مرز ۱۰۰ هزار قرارداد گذشت

طی معاملات آخرین روز از هفته جاری، در بازار آتی زعفران تعداد قراردادها برای دومین روز متوالی از مرز ۱۰۰ هزار قرارداد گذشت و معامله گران ۱۱۲ هزار و ۴۰ قرارداد آتی زعفران را در دو سررسید معاملاتی منعقد کردند.

به گزارش کالاخبر؛ با معامله این تعداد قرارداد در بازار آتی زعفران ارزش معاملات روزانه نیز از ۱۱۲۶ میلیارد و ۸۴۲ میلیون ریال عبور کرد.
در جریان معاملات روزانه قراردادهای آتی زعفران، در سررسید شهریور ماه امسال تعداد ۳۲ هزار و ۳۱۲ قرارداد به ارزشی بیش از ۲۹۹ میلیارد و ۸۴۶ میلیون ریال منعقد شد و قیمت هر قرارداد در آخرین معامله به رقم ۹۳ هزار ریال افت کرد و با کاهش ۰/۹۶ درصدی رو به رو شد.
در سررسید مذکور قیمت ها در بالاترین سطح به رقم ۹۴ هزار و ۴۰۰ ریال افزایش یافت و در پایین ترین سطح نیز قیمت زعفران به رقم ۹۱ هزار و ۳۰۰ ریال به ازای هر گرم رسید.
در سررسید آبان ماه نیز ارزش معاملات به بیش از ۸۲۶ میلیارد و ۹۹۵ میلیون ریال رسید و تعداد ۷۹ هزار و ۷۲۸ قرارداد منعقد شد و در آخرین معامله قیمت هر گرم زعفران به ۱۰۳ هزار و ۶۰۰ ریال رسید تا این سررسید کار خود را با نوسان منفی ۱/۳۶ درصدی به پایان برساند.
در این سررسید، قیمت هر گرم زعفران به رقم ۱۰۵ هزار و ۵۰۰ ریال افزایش یافت و در پایین ترین سطح با نوسان منفی ۲/۶ درصدی به رقم ۱۰۲ هزار و ۳۰۰ ریال رسید.
این گزارش می افزاید، تعداد موقعیت های باز در سررسید شهریورماه ۹۷ به ۲۶ هزار و ۸۰۳ موقعیت رسید و در سررسید آبان ماه جاری هم این رقم به ۳۱ هزار و ۶۵۷ موقعیت رشد کرد.

منبع : خبرگزاری کالا خبر – مورخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۰