ناشناخته بودن، بزرگترین مشکل زعفران ایران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان‌ رضوی گفت: اگر بتوانیم در معرفی زعفران بیش از پیش فعالیت داشته باشیم، مشکلات ما نیز کمتر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، علی شریعتی‌مقدم در حاشیه برگزاری کمیسیون کشاورزی، آب و گردشگری اتاق بازرگانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اخیراً کمسیون اروپایی در بخش کشاورزی جلسه‌ای داشتند و توصیه همکاری در بخش کشاورزی در ایران و اتحادیه اروپا در اولویت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ما در اتاق بازرگانی استان از سفیر اسپانیا دعوت به عمل آوردیم که در زمینه ارتقا تکنولوژی، کشاورزی، سرمایه‌گذاری، گلخانه‌ها و صرفه‌جویی در آب بتوانیم از همکاری تجربه متقابل نهایت بهره را ببریم.

رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی تصریح کرد: ایران تولیدکننده حدود ۹۶ درصد جهان است اما شرکت‌های اسپانیایی سابقه صد ساله دارند و این فعالیت تجاری و برندینگ زعفران در حدود ۳۰ سال پیش آغاز شده و بیشترین سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی در ایران انجام شده است.

شریعتی‌مقدم با اشاره به هدف از برگزاری این کمیسیون با حضور سفیر اسپانیا، تصریح کرد: ما به هدف بزرگتر مانند توسعه مصارف زعفران می‌نگریم، تولید زعفران در ایران در حال افزایش است و می‌کوشیم اگر بیش از ۱۰۰۰ تن تولید صورت می‌گیرد، زمینه حمایت از تولیدکنندگان را نیز رقم بزنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به نیاز کم‌آبی و مزیت‌های چند جانبه این محصول می‌تواند در توسعه ارزش‌های روستایی نیز مفید واقع شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان‌رضوی افزود: کشورهایی که اسپانیایی زبان هستند در مصارف غذایی خود از زعفران استفاده می‌کنند و اگر چاشنی این غذاها با زعفران ایران آمیخته شود، بازار و مصرف چند برابری را ایجاد می‌کند.

شریعتی مقدم با بیان این‌که هم‌اکنون بزرگترین مشکل زعفران ایران این بوده که ناشناخته است، یادآور شد: اگر بتوانیم در معرفی زعفران بیش از پیش فعالیت داشته باشیم، مشکلات ما نیز کمتر خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا – مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۱۱

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.