دولت نگاه ویژه ای به بازارهای داخلی و صادراتی زعفران کند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

علی بختیاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره صادرات زعفران، گفت: زعفران جزو محصولات استراتژیک منحصر به فردی است که دارای بازار با ثبات در عرصه داخلی و خارجی است؛ بدین معنا که دولت باید برای حذف فروش فله ای زعفران توسط دلالان پس از برداشت طلای سرخ را با نرخی مناسب از کشاورز خریداری کند.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که مازاد تولیدات کشاورزی به نحو کارشناسانه ای مدیریت نشود نمی توان انتظار داشت قاچاق محصولات کشاورزی کنترل شود، تصریح کرد: قاچاق محصولات کشاورزی با برنامه ریزی صادراتی جهت مازاد تولید به سادگی حذف می شود.

وی ادامه داد: قاچاق زعفران در صورت رویت باید متوقف شود؛ زیرا با قاچاق زعفران بدیهی است این محصول پس از ورود به بازارهای خارجی به نام و برند دیگر کشورها بفروش می رسد.

بختیاری افزود: زعفران علاوه بر اینکه محصولی استراتژیک است برای تولید نیازمند منابع آبی بالا نیست، بنابراین دولت باید با نگاه ویژه به محصولی همچون زعفران نظارتی جامع را در زمینه بازارهای داخلی و صادراتی این محصول اعمال کند.

وی تصریح کرد: وزارت کشاورزی برای تنظیم بازار داخلی و خارجی زعفران باید ورود قاطعی داشته باشد؛ در غیر اینصورت بدیهی است طلای سرخ با مشکلات اساسی روبرو می شود.

نماینده مردم بافت در مجلس، ادامه داد: ثبت برند، بسته بندی استاندارد عاملی برای حذف دلالان در محصولی همچون زعفران به شمار می آید.

عضو هیت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه برنامه ریزی صادراتی برای مازاد زعفران الزامی است، یادآور شد: اگر طلای سرخ برروی دست کشاورز نماند، بدیهی است که به هیچ وجه شاهد فروش زعفران به طریق فله ای نخواهیم بود./

منبع : خبرگزاری مجلس شورای اسلامی – مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۱

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.