طلب زعفران کاران رشتخواری تا دو ماهه آینده پرداخت می شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: ۶۰ درصد باقی مانده طلب کشاورزان زعفرانکار رشتخوار از خرید توافقی تا دو ماه دیگر پرداخت می شود.

حمید رضا رضایی در گفتگو با قدس آنلاین گفت: از آغاز اجرای طرح توافقی و حمایتی خرید زعفران از کشاورزان رشتخواری تا پایان آذر سال جاری ۷ تن و ۳۴۷ کیلوگرم محصول زعفران توسط تعاون روستایی رشتخوار خریداری شده است.

وی گفت: خرید توافقی برای حمایت از زعفران‌کاران رشتخواری و استان خراسان رضوی جهت مقابله با سودجوئی دلالان بنا به دستور وزارت جهاد کشاورزی از ۲ آبان‌ماه جاری آغاز شده بود و تا پایان آذر ادامه داشت که بیش از ۷ تن و ۳۴۷ کیلوگرم زعفران خشک توسط تعاون روستائی رشتخوار خریداری شده است.

رضایی گفت:حدود ۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان طلب ۴۰ درصد اولیه خرید توافقی زعفران به کشاورزان رشتخوار پرداخت شده است.

وی با اشاره به احتمال خرید توافقی زعفران توسط دولت در این شهرستان اظهار داشت: با پیگیری از سوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در رایزنی با مذاکراتی با وزیر جهاد کشاورزی داشته اند امیدواریم  مدت زمان خرید توافقی برای مدتی کوتاه تمدید شود.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار با درخواست موافقت وزیر برای جلوگیری از کاهش قیمت زعفران و خرید مجدد توافقی زعفران در رشتخوار اظهار داشت: حضور دولت برای خرید توافقی زعفران در سال جاری باعث افزایش قیمت زعفران خشک شد.

وی با اشاره به وجود ۷ هزار هکتار اراضی زیر کشت زعفران در رشتخوار استان خراسان رضوی، اظهار داشت: در سال جاری حدود ده تن زعفران خشک تولید شده است.

وی خاطر نشان کرد: در سطح استان خراسان رضوی که ۱۱۷ هزار خانوار به کشت زعفران مشغول هستند از این میزان سه هزار خانوار به زعفران کاران رشتخوار اختصاص دارد.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: در فصل برداشت گل زعفران به ازای هر هکتار زمین زعفران، ۲۲۰ نفر روز مشغول کار هستند که در کل ۱۲ هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می شوند.

شایان ذکر است هم‌ اکنون قیمت زعفران توسط بازاریان رشتخواری از کیلویی ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خریداری می شود.

 منبع : قدس آنلاین – مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.