تاکنون ۴۰ درصد مطالبات زعفران کاران پرداخت شده است

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان گفت: تاکنون ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان معادل ۴۰ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند؛ عصمتی پور معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه تاکنون ۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان معادل ۴۰ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است،گفت: طبق توافق با کشاورزان در خرید توافقی ۴۰ درصد پس از دریافت زعفران به کشاورزان پرداخت و ۶۰ درصد باقیمانده در مدت ۳ ماه پرداخت می شود.

وی افزود: تاکنون ۲ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم زعفران از کشاورزان خرید توافقی شد که از این مقدار هزار و ۵۹۰ کیلوگرم در سامانه ثبت شد.
عصمتی پور گفت:زعفران پس از تحویل به مراکز خرید جهت تعیین عیار و کیفیت زعفران به آزمایشگاه ها ارسال و پس از تعیین درجه کیفیت قیمت آن مشخص می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان افزود: با توجه به عیار و کیفیت زعفران قیمت خرید آن از ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان متفاوت است.
وی گفت: خرید توافقی زعفران با هدف حمایت از کشاورزان در استان ادامه دارد و مردم می توانند زعفران مازاد خود را به مراکز خرید تعاون روستایی تحویل دهند.

عصمتی پور افزود: هزار هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت زعفران است که پیش بینی شده امسال ۵۱ تن زعفران از این اراضی برداشت شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان – مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۹