پروانه تشویقی استاندارد برای ۸۰ واحد تولیدی زعفران در خراسان رضوی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مشهد- ایرنا- معاون استاندارد سازی و آموزش اداره کل استاندارد خراسان رضوی گفت: با وجود اجباری نبودن استاندارد زعفران، تاکنون ۸۰ واحد تهیه، توزیع و بسته بندی این محصول در استان به صورت داوطلبانه استاندارد تشویقی دریافت کرده اند.

فرحناز قلاسی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدهای تولیدی موظف به معرفی یک مدیر کنترل کیفیت به این سازمان می باشند که پس از تایید صلاحت وی توسط اداره استاندارد و گذراندن دوره های مرتبط ، باید با حضور در نوبت کاری بر فرایند تولید نظارت داشته باشد.
وی ادامه داد: طبق ضوابط، این واحدها سالانه دست کم چهار بار توسط شرکتهای بازرسی مورد تایید اداره کل استاندارد، مورد بازرسی قرار گرفته و از آنها نمونه برداری می شود.
وی اظهار کرد: علاوه بر آن محصولات واحدهای تولید زعفران از بازار نیز خریداری و مورد آزمایش قرار می گیرند.
معاون اداره کل استاندارد خراسان رضوی با اشاره به اجباری بودن اخذ گواهینامه استاندارد برای زعفران صادراتی گفت: اخیرا شورای عالی استاندارد، زعفران داخلی را جزو کالاهای دارای استاندارد اجباری قرار داده اما این مصوبه هنوز اجرایی نشده است.
وی آماده شدن زیرساختهای واحدهای تولیدی برای دریافت پروانه استاندارد اجباری زعفران را زمان بر دانست.
سالانه ۳۵۰ تن زعفران در کشور تولید می شود که معادل ۹۶ درصد از تولید آن در جهان است و ۷۵ درصد زعفران کشور نیز در استان خراسان رضوی تولید می شود.

منبع : خبرگزاری ایرنا – ۱۳۹۶/۰۵/۲۳

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.