پیش‌بینی افزایش تولید زعفران در سال جاری

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

با توجه به سطح زیر کشت زعفران در دو استان خراسان رضوی و جنوبی پیش‌بینی می‌شود که تولید به رقم ۴۰۰ هزار تُن برسد.

به گزارش تجارت نیوز، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران، از برداشت نوبرانه زعفران خبر داد و گفت: برداشت رسمی این محصول از اوایل آبان‌ماه در کشور آغاز خواهد شد.

به گفته وی حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۳ میلیون و ۸۰۰ و حداکثر ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

حسینی ادامه داد: نرخ زعفران در یک ماه اخیر به سبب کاهش عرضه با افزایش جزیی در بازار روبرو شد که با نزدیک شدن به فصل برداشت، دوباره به قیمت سابق خود بازگشت.

وی نرخ زعفران در روزهای آتی را پیش‌بینی کرد و افزود: تا ورود انبوه زعفران نو به بازار نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از روند قیمت محصول در بازار داشت.

به گفته این مقام مسوول زعفران‌کاران با توجه به بارش‌های مناسب اواخر سال گذشته و فرودین‌ماه امسال به روند افزایش تولید امیدوار هستند.

عضو شورای ملی زعفران گفت: براساس آمار وزارت جهاد کشاورزی مجموع سطح زیرکشت زعفران در دو استان خراسان رضوی و جنوبی ۱۰۰ هزار هکتار برآورد شده که با این وجود پیش‌بینی می‌شود که تولید به رقم ۴۰۰ هزار تن برسد، در غیر این صورت باید دلایل کاهش تولید را از وزارت جهاد سوال کرد.

حسینی درباره آخرین وضع عرضه و تقاضای زعفران در بازار تصریح کرد: با توجه به آغاز فصل برداشت تقاضای چندانی در بازار داخلی و خارجی وجود ندارد چرا که خریداران منتظر ورود محصول نو به بازار هستند که پیش‌بینی می‌شود از اوایل آبان ماه روانه مغازه‌ها شود./

منبع : پایگاه خبری تجارت نیوز- مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۱۱

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.