پیش بینی برداشت ۱۳۷۲ کیلوگرم زعفران خشک از مزارع طبس

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت: کار برداشت محصول زعفران از سطح ۴۰۴ هکتار باغات این شهرستان از نیمه دوم آبان ماه آغاز و تا اواخر آذر ماه ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود، امسال نزدیک به ۱۳۷۲ کیلو زعفران خشک استحصال شود.

مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت: کار برداشت محصول زعفران از سطح ۴۰۴ هکتار باغات این شهرستان از نیمه دوم آبان ماه آغاز و تا اواخر آذر ماه ادامه خواهد داشت و پیش بینی می‌شود، امسال نزدیک به ۱۳۷۲ کیلو زعفران خشک استحصال شود.

به گزارش ایسنا، داوود بخشایی روز چهارشنبه در جمع معاونان اداره جهاد کشاورزی طبس اظهار کرد: عملیات حمایتی زعفران از کشاورزان شهرستان طبس توسط اتحادیه تعاونی روستایی در حال اجراست.

وی افزود: با توجه به وسعت شهرستان طبس و تنوع آب و هوایی زمان برداشت زعفران در نقاط مختلف شهرستان متفاوت بوده اما بیشترین سطح کشت این محصول در بخش‌های دستگردان و دیهوک است.

مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت: کار برداشت محصول زعفران از سطح ۴۰۴ هکتار باغات این شهرستان از نیمه دوم آبان ماه آغاز و تا اواخر آذر ماه ادامه خواهد داشت.

بخشایی افزود: علی رغم خشکسالی‌های متوالی پیش‌بینی می‌شود امسال نزدیک به یک هزار و ۳۷۲ کیلو زعفران خشک استحصال شود.

وی بیان کرد: برای ارتقای سطح آگاهی زعفران کاران و افزایش کیفی این محصول، ۲ کلاس آموزشی اصول صحیح کاشت، آشنایی با بیماری‌ها و آفات زعفران و فرآوری بهداشتی زعفران تشکیل شده است.

مدیر جهاد کشاورزی طبس گفت: خدمات ارائه شده به زعفران کاران علاوه بر خدمات کارشناسی و تامین نهاده‌های کشاورزی از قبیل کود و سم، خرید یک دستگاه کلتیواتور باغی برای رندش کردن مزارع زعفران شهرستان، توزیع ۱۱۲ کیلوگرم کود سولوپتاس و ۶۰ لیتر اسید هیومیک برای تغذیه مزارع زعفران در سطح ۱۲ هکتار بوده است.

بخشایی افزود: برای جبران خسارت سرمازدگی باغات زعفران شهرستان مبلغ ۳۹ هزار و ۵۲۵ میلیون ریال تسهیلات کم بهره و بلند مدت به یک هزار و ۱۵۲ نفر از زعفران کاران شهرستان برای سطح ۳۴۸ اختصاص یافته و بیش از ۲۰ درصد این اعتبار توسط بهره‌برداران جذب شده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا – مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۰۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.