پیش بینی برداشت ۱۵تن زعفران خشک در قاین

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد دانش رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قاینات در گفتگو با نسیم قائن گفت: ۴۴۹۲ هکتار از سطح زیر کشت شهرستان قاینات محصول زعفران است که پیش بینی می شود درسال جاری از این میزان حدود ۱۵ تن زعفران خشک برداشت شود.

وی افزود: در سال جاری جهت تقویت پیاز زعفران بیش از ۱۵۰۰ کیلوگرم ریز مغذی به صورت ترویجی در بین زعفرانکاران این شهرستان توزیع شده است.

رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی قاین اظهار داشت:۱۲۸۵۰بهره بردار زعفرانکار در شهرستان قاین وجود دارد.

وی افزود:در سال ۹۵-۱۳۹۴ از محل تسهیلات سرمایه در گردش بخش کشاورزی ۱۲۷ بهره بردار جهت احداث و توسعه و تامین نهاده های مزارع زعفران به بانک کشاورزی معرفی شده اند که۶۲ نفر از آنها موفق به جذب تسهیلات شده اند و در مجموع مبلغ ۳۴۹۳ میلیون ریال تسهیلات توسط زعفران کاران شهرستان دریافت شده است.

وی افزود:تعداد ۴ واحد فرآوری زعفران در شهرستان فعال می باشد.

مهندس دانش درادامه اظهارداشت:با توجه به ادامه خشکسالی و کمبود منابع آبی تعداد زیادی از کشاورزان مجبور به حذف مزارع زعفران خود شده اند و متاسفانه مقداری زیادی از این پیازهای زعفران به خارج از شهرستان منتقل شده است.

وی گفت: با توجه به کمبود بارندگی در زمستان ۱۳۹۴ و بهار ۱۳۹۵ پیش بینی می شود میزان برداشت زعفران نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته باشد./

منبع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا – مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۰۶

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.