پیگیری برای اعطای تسهیلات ارزان به کشاورزان زعفران‌کار در کرمانشاه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر روز پنجشنبه معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه به همراه مدیر کل جهاد کشاورزی استان از مزارع کشت زعفران در کوزران بازدید به عمل آورد.

رضا رحیمی در جریان این بازدید ضمن ابراز خوشحالی و از عملکرد سطح دانش کشاورزان کوزرانی و دشت سنجابی اظهار داشت: میزان برداشت صورت گرفته مایه خرسندی است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با اعلام حمایت از کشت‌های پر سود و کم مصرف در زمینه آب گفت: کشت‌های پرسود با مصرف پایین آب حمایت می‌شود.

رحیمی بیان کرد: برنامه هایی در زمینه اعطای تسهیلات ارزان قیمت از طریق صندوق توسعه کار آفرینی و امید به کشاورزان زعفران کار در دست اقدام است.

همچنین احمدی رئیس مرکز جهاد کشاورزی بخش کوزران در جریان این بازدید گفت: امسال کشاورزان کوزرانی در سطح ۱۶ هکتار جهت کشت زعفران اعلام آمادگی کرده‌اند.

خسرو شهبازی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز با حضور در بخش کوزران از مزارع کشت و کارگاه بسته بندی زعفران بازدید کردد.

شرفی بخشدار کوزران و احمدی رئیس جهاد کشاورزی بخش از یک کارگاه بسته بندی زعفران بازدید داشتند.

مروتی مسئول کارگاه بسته بندی زعفزان گزارشی از روند کشت و بسته بندی  زعفران در بخش کوزران ارائه کرد و گفت: در بخش کوزران تا ۱۶ کیلوگرم زعفران در هکتار نیز برداشت صورت گرفته و امیدواریم نسبت به گسترش این کشت سود آور اقدام شود.

مروتی افزود: هم اکنون به چندین کشاورز در شهرستان‌های استان مشاوره رایگان کشت زعفران ارایه می‌شود و در خصوص ارائه مشاوره به کشاورزان کوزرانی نیز اعلام آمادگی می‌کنیم./

منبع : خبرگزاری مهر- مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۴

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.