چرا باید در غذاهایمان زعفران بریزیم؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

استفاده از زعفران، باعث ایجاد رنگ و طعم و عطر عالی در غذا می شود که با ذائقه ما ایرانی ها بسیار سازگار است. از طرفی آرامبخش بوده و اشتها رو زیاد کرده و به هضم غذا و تقویت معده کمک زیادی میکند.

زعفران گیاهی است چند ساله و دارای پیاز است که قسمت مورد استفاده گیاه زعفران کلاله نارنجی رنگ گل آن محسوب می شود. زعفران ماده غذایی با ارزشی است که به مقدار کم از گیاه زعفران به دست می آید.

این چاشنی جادویی، موجب کاهش چربی و کلسترول خون می شود. همچنین زعفران آرام بخش، اشتها آور، ضد اسپاسم، پیشگیری کننده از بیماریهای قلبی و سرطان، تقویت کننده حافظه و کاهش دهنده فشار خون است.

علاوه بر این از گیاه زعفران در درمان بیماری آسم، بیماریهای پوستی، بیماری های چشم، عفونت ادراری، یرقان، رفع نفخ شکم، درمان معده درد و درمان کم خونی استفاده می شود.

زعفران دارای مقادیر زیادی منگنز، ویتامین C، آهن، پتاسیم و ویتامین B6 است. منگنز به تنظیم قند خون کمک می کند و همچنین باعث بهبود سوخت و ساز بدن و جذب کلسیم می شود.

از طرفی تحقیقات بدست آمده توسط گروهی از دانشمندان نشان میدهد که زعفران میتواند عوارض ناشی از آلومینیوم از جمله از دست دادن حافظه و اختلالات عصبی رو بهبود ببخشد و یا از بروز آنها پیشگیری کند.

زعفران یک داروی عالی ضد افسردگی است و باعث نشاط و سرزندگی افراد میشود. جریان خون رو رقیق کرده و در تقویت حافظه هم نقش موثری دارد.

زعفران خواص ضد سرطانی دارد و به عنوان یک داروی ضد تومور و جمع‌ کننده رادیکال‌های آزاد عمل می‌کند.

نتایج این بررسی‌ها نشان می‌دهد که استفاده از زعفران، از بروز توالی‌های ژنی سرطان زا جلوگیری می‌کند و در ترمیم مولکول‌های دی ان ای آسیب دیده تاثیر بسزایی دارد.

زعفران همچنین افزایش دهنده تمرکز حواس و در پیشگیری از آلزایمر و پارکینسون موثر است.

مصرف زعفران نوید بخش سلامتی است و اگر می‌خواهید همیشه شاد و خندان باشید زعفران بخورید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.