طلای سرخ چهارمحال و بختیاری رقیب زعفران خراسان شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال وبختیاری گفت: این استان به علت ارتفاع از سطح دریا و وجود روزهای گرم و شب های خنک و شرایط اقلیمی مناسب، کیفیت زعفران آن بسیار بالا و قابل رقابت با استان خراسان است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال وبختیاری گفت: این استان به‌علت ارتفاع از سطح دریا و وجود روزهای گرم و شب‌های خنک و شرایط اقلیمی مناسب، کیفیت زعفران آن بسیار بالا و قابل رقابت با استان خراسان است.

به گزارش ایسنا، «حمیدرضا دانش» از کشت ۲۵۰ هکتار زعفران در استان خبر داد و گفت: قیمت هر کیلو زعفران ۱۰ میلیون تومان بوده که به‌علت قرار گرفتن این کالا در بازار بورس قیمت آن در سال جاری افزایش یافته است.

وی افزود: چهارمحال وبختیاری به‌علت ارتفاع از سطح دریا و وجود روزهای گرم و شب‌های خنک و شرایط اقلیمی مناسب، کیفیت زعفران آن بسیار بالا و قابل رقابت با استان خراسان است.

دانش با اشاره به این‌که بذر زعفران از استان خراسان‌رضوی و خراسان‌جنوبی با مجوز از سازمان جهاد کشاورزی و داشتن گواهی سلامت مورد تایید چهارمحال و بختیاری تأمین می‌شود، تصریح کرد: امسال از استان اصفهان چون‌که  قابلیت‌های ورود پیاز مناسب بوده، وارد شده است.

وی تصریح کرد: متوسط عملکرد زعفران ۵ کیلوگرم در هکتار است که از اوایل شهریورماه تا اوایل مهرماه کشت و از اوایل تا اواخر آبان برداشت می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: طبق تحقیقات انجام شده، شهرستان شهرکرد، کیار، فارسان و بروجن از شهرستان‌های مطلوب برای کشت زعفران هستند.

منبع : خبرگزاری ایسنا – مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.