چینی ها ۷ سال دیگر گوی سبقت تولید زعفران را از ایران می گیرند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اصغر سلیمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره قاچاق پیاز زعفران به خارج کشور گفت: قاچاق پیاز زعفران میدان تولید را در شرایطی تقدیم افغانستان و چین کرد که طلای سرخ ایرانی می تواند علاوه بر ایجاد اشتغال زایی برای بسیاری از افراد نیز درآمد زایی ایجاد کند؛بنابراین درسال “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” سزاور نیست طلای سرخ بدون حامی بنام دیگر کشورها در بازار جهانی به فروش برسد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چینی ها با برنامه ریزی تولید محور قصد تولید انبوه زعفران با برنامه ریزی مشخص ۷ ساله را دارند، تصریح کرد: طلای سرخ علاوه بر ایجاد اشتغالزایی می تواند موقعیت کشاورزی ایران  را در بازار جهانی  تثبیت کند؛ بنابراین در سال “تولید و اشتغال” جا دارد، از ذخایر ژنتیکی کشاورزی محافظت اصولی و بهینه ای به عمل آید.

سلیمی افزود: در گذشته نیز عدم برندسازی زعفران برای ما مشکل ساز شد؛زیرا اسپانیا با بسته بندی شکیل زعفران ایرانی را بنام خود حک کرد.

وی  با بیان اینکه حضور موفق در بازار جهانی زعفران در گرو پاسداری از ژن زعفران است یادآورشد: تقویت حضور شرکت های دانش بنیان راهکاری اصولی و استراتژیک برای صادرات بهینه  زعفران به بازارهای جهانی  تلقی می شود.

وی ادامه داد: باروری زعفران در سطح انبوه نیازمند برنامه ریزی حداقل ۷ ساله است؛ تا بتوان طلای سرخ  را در چرخه تولید قرار داد و این در حالی که کشور چین با سرمایه گذاری در تولید زعفران به نظر می رسد با توجه به شرایط نامناسب زعفران ایرانی از  قبیل قاچاق پیاز زعفران  جایگاه  ایران را در بازار جهانی کسب کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه چینی های ۷ سال دیگر گوی سبقت تولید زعفران  را از ایران می گیرند، یادآور شد: قاچاق پیاز زعفران ایرانی در گام نخست حذف ارز آوری و تولیدکننده را در پی دارد./

منبع : خبرگزاری مجلس شورای اسلامی(خانه ملت) – مورخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۸

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.