کشت زعفران در ۲۵۰۰ متر مربع از دانشگاه آزاد تیران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس دانشگاه آزاد تیران از شهرستانهای  استان اصفهان گفت: کشت زعفران در ۲۵۰۰ متر مربع دانشگاه آزاد تیران به منظور تجاری سازی و تحقق اقتصاد مقاومتی انجام شد.

کامران امینی در گفتگو با خبرنگار ایمنا از شهرستان تیران و کرون اظهار داشت: با انجام مراحل مطالعاتی و آماده‌سازی زمین و خاک کشت زعفران در ۲۵۰۰ متر مربع دانشگاه آزاد تیران به منظور تجاری سازی و تحقق اقتصاد مقاومتی انجام شد.
وی افزود: گیاه زعفران با کم آبی قابل کشت است و با توجه به موقعیت آب و هوایی منطقه، در طول یکسال به ۲ بار آبیاری نیاز دارد، به عنوان یک محصول خوب باید مورد توجه قرار گیرد که فعالیت های مطالعاتی و توسعه این محصول در شهرستان از سوی دانشگاه آزاد با جهاد کشاورزی شهرستان همکاری می شود.
رئیس دانشگاه آزاد تیران بیان داشت: کشت زعفران به عنوان یکی از محصولات کم توقع از نظر نیاز آبی و با ارزش افزوده بالا برای افزایش درآمد روبروست که گسترش این کشت در شهرستان بسیار مورد توجه است.
وی ادامه داد: دانشگاه آزاد با ارائه راهکارهای علمی و عملیاتی، انجام طرح های عملیاتی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان همکاری می کند که فرهنگسازی و ارائه الگوهای مطلوب اقتصادی بر اساس ظرفیت شهرستان از مهمترین اقدامات دانشگاه است.
دکتر امینی اضافه کرد: مهارت آموزی و ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه از فعالیت هایی است که در راستای رشد اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان تیران و کرون پیگیری و راهکار ارائه می شود./

منبع : خبرگزاری ایمنا – مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۲۸

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.