کشت زعفران در خلخال توسعه یافت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مدیر جهاد کشاورزی خلخال گفت: با تلاش های انجام شده سطح زیرکشت زعفران به طور قابل توجهی در این شهرستان افزایش یافته است.

هادی ذبیحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشت آزمایشی زعفران در اراضی مستعد کشاورزی شهرستان های خلخال و کوثر از سال ۱۳۷۱ آغاز ولی به دلیل نبود اعتبار و حمایت های لازم در آن زمان از برنامه کاری مدیریت کشاورزی وقت خلخال خارج شد.
او اظهار کرد: از سال ۱۳۸۱ با توزیع رایگان پیاز زعفران از سوی مدیریت جهاد کشاورزی خلخال کشت این محصول گران قیمت از سوی کشاورزان منطقه از سرگرفته شد.
وی افزود: در سال های اخیر تصمیم های مناسبی برای ارائه بسته های حمایتی از زعفران کاران منطقه از جمله ارائه تسهیلات بانکی ارزان قیمت با بازپرداخت طولانی مدت از سوی مدیریت جهاد کشاورزی ، بسیج سازندگی و فرمانداران اتخاذ و و سطح زیر کشت آن افزایش یافته و بهبود وضعیت اقتصادی کشاورزان این محصول را بهمراه داشته است.
به گفته ذبیحی ، به لحاظ وجود شرایط اقلیمی خلخال کشت این محصول در مناطق کم ارتفاع و نیمه گرمسیری این شهرستان مناسب بوده و از نظر عملیات به زراعی لازم است که در زمان کاشت زعفران فاصله ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتری گلها از یکدیگر ، فاصله ۱۵ سانتیمتری بین ردیف های کاشت و عمق ۱۵ تا ۲۰سانتیمتری کشت رعایت شود.
او گفت: با هدف افزایش کیفیت محصول و حفظ عطر ، بو و رنگ دهی زعفران لازم است گلهای زعفران صبحگاهان جمع آوری و به سرعت در داخل محفظه های مناسب همچون یک اتاق و یا موارد مشابه دور از نور آفتاب و گرد و غبار در حرارت ۵۰ درجه سانتیگراد خشک شود.
مدیر جهاد کشاورزی خلخال افزود: جدا سازی زعفران از گلهای با ارزش آن به دو روش انجام می شود ، در یک روش بعضی از کلاله ها و خامه یعنی قسمت قرمز و سفید زعفران را به طور کامل از گل جدا می کنند که این روش به نام زعفران دسته معروف است.
او تشریح کرد: در روش دیگر فقط کلاله های قرمز را از گل جدا می کنند که این روش امروزه به نام پوشالی شهرت یافته و در استفاده از این روش به زعفران کاران توصیه می شود در زمان جدا سازی کلاله از گل سه کلاله قرمز رنگ را از محل اتصال به خامه جدا کنند.
مدیر جهاد کشاورزی خلخال افزود: هم اکنون سطح زیرکشت زعفران به ۱۲هکتار افزایش یافته و میزان تولید محصول خشک زعفران از سطح پنج هکتار اراضی زیرکشت بارور این شهرستان حدود ۱۵ کیلوگرم برآورد می شود.
وی گفت: از ۱۲ هکتار سطح زیر کشت زعفران خلخال پنج هکتار سه ساله و دو هکتار نیز امسال کاشته شده و هنوز به زمان باردهی نرسیده است.
وی کاهش هشت برابری مصرف آب برای هر هکتار در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی آبی رایج در منطقه ، تداخل نداشتن فصل آبیاری این محصول با سایر محصولات کشاورزی و باغی ، ظرفیت بالای اشتغال زایی و بازدهی اقتصادی مطلوب را از مزایای مهم کشت این محصول در مناطق مختلف این شهرستان برشمرد.
ذبیحی اظهار کرد: بهترین زمان کاشت پیاز زعفران اواخر تابستان در شهریور و مناسب ترین زمان برداشت محصول نیمه دوم آبان بوده و هر پیاز زعفران در شرایط آب و هوایی خلخال قادر به هفت سال گل دهی است./

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) – مورخ ۱۳۹۵/۰۸/۱۷

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.