کشت زعفران در ۱۸۰ هکتار زمین در استان تهران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان تهران درباره تولید زعفران در این استان گفت: ۱۸۰ هکتار زمین در استان تهران زیر کشت زعفران رفته است.
عباسعلی عامری معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس درباره تولید زعفران اظهار داشت: کشت ۱۸۰ هکتار زمین در شهرستان های استان تهران برداشت می شود.
وی در ادامه افزود: بیشترین کشت مربوط به شهرستان رباط کریم در حدود ۸۰ هکتار بوده و الباقی در ورامین، پاکدشت، پیشوا، ری، شهریار و دماوند انجام می شود که این فعالیت با شاخصه های کارشناسی و فنی درحال توسعه است.
عامری درباره کشت گلخانه ای این محصول بیان کرد: مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در حال بررسی های فنی و کارشناسی لازم برای این موضوع بوده تا بتوانیم یک توسعه منطقی داشته باشیم.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان تهران کیفیت زعفران تهران را با محصولات استان های پیشرو در این عرصه یکی دانست و گفت: زعفران تهران جزو زعفران های مرغوب در کشور بوده و از طرف برخی شرکت ها ظرفیت صادرات این محصول در بازارهای بین الملل ایجادشده است.
وی درباره نحوه ارائه این محصول به بازار تصریح کرد: همه محصولاتی که در استان تهران در قالب توسعه جدید است برای بازار فروش مطمئن و سودآور هدف گذاری شده است.
عامری برای توسعه کشت این محصول خاطرنشان کرد: کسانی که تمایل به کشت زعفران دارند در مدیریت های جهاد کشاورزی آمادگی هدایت و مشاوره های لازم وجود داشته همچنین مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران کمک های لازم را ارائه خواهد داد.
منبع : خبرگزاری فارس – مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.