زعفران برای نخستین بار در اراضی کشاورزی شهرستان ری کشت شد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری از کشت پیاز زعفران برای نخستین بار در ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

محمد عباسی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کشت زعفران به دلیل نیاز کم به آب و همچنین سازگاری با شرایط آب و هوایی شهرستان ری در بخشی از اراضی کشاورزی حسن آباد، فشافویه و کهریزک انجام شده است.
وی ادامه داد: اراضی زیر کشت زعفران طی هشت سال یک بار نیاز به کاشت پیاز زعفران و شخم زمین دارد، همچنین این محصول از اردیبهشت ماه تا اواخر شهریور ماه نیاز به آبیاری ندارد.
رئیس اداره جهاد کشاورزی ری هدف از ترویج کشت این محصول را رونق اقتصادی و افزایش درآمد خانوارهای روستایی عنوان و تصریح کرد: در صورت نتیجه بخش بودن، این محصول طی سال آینده در اراضی وسیع تری کشت خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه باردهی زعفران در نیمه دوم مهر ماه آغاز و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد، اضافه کرد: جهاد کشاورزی ری در حوزه تامین پیاز زعفران، کود و مشاوره به کشاورزان خدمات ارایه می کند.
به گزارش ایرنا، شهرستان ری با ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی، سالانه در حدود ۸۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی و زراعی را تولید می کند.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقر شهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.

منبع : خبرگزاری ایرنا – مورخ ۱۳۹۸/۰۱/۳۱

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.