۴۵۰ تن ظرفیت بسته‌بندی در خراسان رضوی خاک می‌خورد

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

غلامرضا میری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: باید گفت که ۸۰ درصد زعفران دنیا در خراسان رضوی بسته بندی شده و متأسفانه بخش زیادی از آن به صورت زیرپله‌ای است.

وی ادامه داد: در واحدهای دارای استاندارد در خراسان رضوی ظرفیت ۴۵۰ تن بسته‌بندی زعفران وجود داشته و می‌توان از آنها برای بهبود وضعیت استفاده کرد زیرا بخش زیادی از زعفران‌هایی که مشکلات استانداردی دارند در واقع از انواعی هستند که دارای شناسنامه نیستند.

نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به انتشار خبری در تاریخ ۵ مهر ماه در مورد تقلبی بودن بخش زیادی از زعفران‌های توزیعی در خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: در واقع حدود ۷۸ درصد از زعفران‌هایی دارای مشکل هستند که به صورت فله و بدون شناسنامه در حال خرید و فروش بوده و مردم باید دقت داشته باشند از انواعی خرید کنند که دارای شناسنامه و اعتبار هستند.

میری تأکید کرد: طرحی در اتحادیه فروشندگان زعفران در خراسان رضوی برای بارکد دادن به تمام کارگاه‌های بسته‌بندی زعفران در حال پیگیری است که می‌توان با استفاده از آن میزان تخلفات را کنترل کرده و در این زمینه اقدامات لازم را انجام داد.

وی بیان کرد: اگر بتوان این طرح را به صورت کامل پیگیری کرد بسیاری از مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد رفع شده و مردم می‌توانند اطمینان بیشتری داشته باشند علاوه بر این امکان شناسایی متخلف به صورت کامل به وجود می‌آید./

منبع : خبرگزاری تسنیم – مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.