۶۰ درصد زعفران جهان در مشهد تولید می شود / افزایش صادرات زعفران

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دبیر شورای ملی زعفران ایران تاکید کرد: زعفران الان جنبه ادویه ای دارد در حالی که مهم ترین خواص زعفران، خواص دارویی و آرایشی آن است.

منوچهری دبیر شورای ملی زعفران ایران به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا در خصوص وضعیت تولید و صادرات زعفران با تاکید بر اینکه ۶۰ درصد زعفران جهان در مشهد تولید می شود افزود: امسال نسبت به گذشته افزایش صادرات داشتیم و تولیدات مان نیز خوبی پیش می رود و هیچ نگرانی در اینباره نداریم.

وی گفت: برای اینکه بتوانیم جایگاه زعفران را در بازارهای جهانی بالا بریم نیاز به حمایت بیشتر مسئولین دولتی داریم.

دبیر شورای ملی زعفران تصریح کرد: زعفران الان جنبه ادویه ای دارد در حالی که مهم ترین خواص زعفران، خواص دارویی و آرایشی آن است.

منوچهری در ادامه گفت: کرم های بهداشتی و ضد آفتاب هایی که از زعفران درست می کنند قوی ترین و موثر ترین کرم هاست وی متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی جنبه های دیگر زعفران مطرح نمی شود.

وی تاکید کرد: چنانچه بتوانیم در سطح جهانی این محصول را به نحو احسن معرفی کنیم باید مجوز جهانی بگیریم که به این صورت می توانیم قطب صنعت تولید زعفران در جهان شویم.

دبیر شورای ملی زعفران عنوان کرد: زعفران را می توان به عنوان بهترین داروی آرام بخش به جای داروهای شیمیایی استفاده کرد ولی برای اینکه خواص زعفران را در دنیا مطرح کنیم نیاز به یک حمایتی داریم که کمی هزینه بر است.

خبرگزاری برنا – مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۲

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.