۸۶۰ میلیارد تومان برآورد خسارت حوادث غیر مترقبه و سرمازدگی در استان خراسان رضوی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

حمید بنایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت خسارت وارد بر محصولات کشاورزی استان خراسان رضوی، گفت: بحران های مختلف از قبیل سرمازدگی و حوادث غیر مترقبه در استان خراسان رضوی خسارتی بالغ بر ۸۶۰ میلیارد تومان را در طی یکسال برای کشاورزان رقم زده  است.

نماینده مردم گناباد و بجستان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزان برای بهبود وضعیت تولید نیازمند حمایت دولت در زمینه پرداخت خسارت های ناشی از سرمازدگی و حوادث غیرمترقبه هستند، تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی خواستار پرداخت هرچه سریعتر مطالبات کشاورزان هستند.

بنایی با بیان اینکه تشکل های صنفی، صادرات زعفران را فعال کنند، گفت: برندسازی، بازاریابی و برگزاری نمایشگاه بین المللی و تداوم صادراتی در محصولی همچون زعفران از عواملی است که برای صادرات زعفران باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه صادرات زعفران نیازمند کیفی سازی و تعیین نرخ صادراتی در این عرصه است، یادآورشد: صادرات زعفران باید بر طبق مولفه های بین المللی صادراتی محقق شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ۸۶۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از بحران های مختلف از جمله حوادث غیر مترقبه، سرمازدگی در طی یکسال اخیر در استان خراسان رضوی برآورد می شود، یادآورشد: مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در حال پیگیری پرداخت خسارات وارده در طی یکسال به کشاورزان است./

منبع : پایگاه خبری مجلس نیوز – مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۸

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.