۸۰ هکتار زمین‌ کشاورزی زیر کشت زعفران در قطب طلای سرخ استان تهران

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه ۸۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان هم اکنون زیر کشت زعفران است، گفت: این شهرستان قطب کشت زعفران در استان تهران محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رباط کریم، مهدی صالحی امروز در دومین جشنواره زعفران شهرستان رباط کریم طی سخنانی اظهار داشت: توسعه صنعت کشاورزی و کشت محصولات مختلف می‌تواند ما را در تحقق برنامه‌های اقتصادی یاری دهد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان رباط کریم دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه تولیدات محصولات کشاورزی است،‌ افزود: هم‌اکنون بیش از ۸۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان زیرکشت زعفران است.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان رباط کریم در ادامه به تشکیل خانه زعفران در این شهرستان اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های آتی در رباط کریم تشکیل خانه زعفران با هدف استمرار کارهای ترویجی در زمینه کشت زعفران است.

صالحی با بیان اینکه هم‌اکنون سالانه بیش از ۶۰۰ کیلوگرم زعفران خشک از این شهرستان روانه بازار می‌شود،‌ تصریح کرد: در این راستا توسعه کشت زعفران در رباط کریم یکی از مهمترین اولویت‌ها است.

وی با اشاره به مزایای کشت محصول زعفران گفت: اقلیم رباط کریم مناسب محصولات مناطق گرم وخشک مانند زعفران است؛ کشت زعفران علاوه بر درآمدزایى متوسط ۳۵ میلیون تومان در هر هکتار، نیاز آبى پایین و اشتغال‌زایى بالا را به همراه دارد.

در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان رباط کریم نیز طی سخنانی اظهار داشت: رباط کریم با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی که دارد می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در استان تهران به شمار آید.

سیدمهدی ساداتی با اشاره به کشت زعفران در این شهرستان بیان داشت: در این راستا می‌توانیم با توسعه و گسترش این محصول، صادرات زعفران را نیز به کشورهای دیگر داشته باشیم.

وی تأکید کرد: با توسعه صنعت کشاورزی می‌توانیم در مسیر رشد اقتصادی پیش رفته و اشتغال‌زایی نیز ایجاد کنیم.

فرماندار رباط کریم رفع مشکلات کشاورزان و حمایت از آن‌ها را مهم خواند و گفت: باید با حمایت از کشاورزان مسیر توسعه کشاورزی را در کشور با رونق بیشتری همراه کنیم.

گفتنی است در این جشنواره ۸۰ نفر از تولیدکنندگان زعفران محصولات تولیدی خود را به نمایش گذاشتند.

منبع : خبرگزاری فارس – مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۰۷